Naše škola se úspěšně zúčastnila projektu Příběhy našich sousedů

Ve středu 20. dubna 2022 proběhla slavnostní závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů v Brně v Křišťálovém sále na Staré radnici. Příběhy vyprávěli žáci základních škol Kuldova (dva týmy), Vejrostova, Kamenačky, Jihomoravské náměstí, Jasanová a samozřejmě tým naší školy ZŠ Brno, Bednářova 28.

Příběhy našich sousedů je vzdělávací žákovský dokumentaristický projekt neziskové organizace Post Bellum, která od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století.

Tým naší školy složený z vybraných žáků 9. třídy, jmenovitě Elizabeth Marie Teverné, Lenky Koukalové, Robina Tichavského, Miroslava Nováčka, Data Tien Le, Martina Skočdopole a Nikolase Slaniny, navíc podporovaný i dalšími spolužáky včetně Terezy Dvořákové ze 7. třídy si vybral příběh vojenského pilota Jiřího Pleského, který za velice nebezpečných okolností v roce 1969 emigroval z komunistického Československa přes moře z bývalé Jugoslávie do Itálie.

Vybraný příběh je o neobyčejné lidské odvaze, touze po svobodě a velkém odhodlání. I přes veškeré komplikace, se kterými se náš tým zejména ke konci potýkal, jsme v konkurenci dalších šesti kvalitních a sehraných týmů obstáli bez ztráty kytičky a podařilo se důstojně reprezentovat naši školu.

Naši žáci zejména ke konci předvedli velké nasazení a ukázali, že nás nic nezastaví. Důležitá je též skutečnost, že náš tým zaostal za nejlepším týmem jen o pár bodů a medaile nám unikla o pomyslný fous. Téměř maximální počet bodů jsme od poroty obdrželi za zpracované video.

Je skvělé, že jsme se mohli zúčastnit takto prestižní akce, která všechny členy týmu obohatila o nové zážitky, zkušenosti a dovednosti. Na závěr je zde třeba poděkovat všem kolegům učitelům, paní učitelce třídní Mgr. Renatě Vozkové a vedení školy, které nás maximálně podporovalo.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.