Návštěva brněnského podzemí a procházka vánočním Brnem – 3. třída

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 obě třetí třídy zlákala procházka zimním Brnem. A ne jen tak ledajaká. Prošli jsme se nejen po cestách a chodnících centra města, ale i pod nimi. Navštívili jsme totiž brněnské podzemí pod Zelným trhem.

Tam jsme viděli například alchymistickou laboratoř, zjistili, co je to kratiknot, vyzkoušeli si pobyt v kleci bláznů a podivovali se nad zvláštním receptem na pokrm z veverek. A mnoho dalšího. Když jsme vystoupali opět na dláždění Zelného trhu, oslovil nás nějaký starosvětsky vyhlížející pán se slovy : „Kindoši, nemáte nějaké drobák?“.

Vyklubal se z něj náš průvodce po nejproslulejších místech brněnského centra. Jeho výklad v hantecu rozesmával nejen nás, ale i kolemjdoucí. Ukázal nám pokřivenou věžičku, brněnského draka, nejmenší sochu, zazděného radního i postavičku ukazující pozadí na kostele sv. Jakuba. Výklad pana Róberta Slávika nás, ale i mnoho jiných Brňanů opravdu pobavil.

Vše jsme zakončili na vánočních trzích, které lákaly nejrůznějšími výrobky i sladkými a slanými dobrotami. Byl to povedený předvánoční výlet. Celá 3.A i 3.B přeje krásné Vánoce a spoustu radosti v novém roce!

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.